איך לבחור מערכת להתאמת אשראי

כל עסק אשר מבצע תהליך סליקה של כרטיסי אשראי צריך לבדוק כי אכן זוכה מטעם חברת האשראי עבור אותם עסקאות אשר ביצע. מדובר בפעולה המכונת "התאמות כרטיסי אשראי". ניכר כי מדובר באמצעי התשלום הנוח, הפשוט והמקובל ביותר על פי רוב מוחלט של צרכים במדינת ישראל בפרט. ועל כן מגמת השימוש בסוגי כרטיסי האשראי השונים בקרב כלל האזרחים תפסה תאוצה משמעותית וניכר כי היא גדלה משנה לשנה. לפיכך, ככל שבית עסק ירבה בביצוע עסקאות באמצעות כרטיסי האשראי השונים, נהפכת פעולת התאמות כרטיסי האשראי למעט מורכבת מהרגיל.

הבעייתיות בהתאמת כרטיסי אשראי באופן ידני

נתוני העסקאות השונים מטעם כרטיסי האשראי למעשה מוזנים במגוון רחב של מערכות לצורכי ניהול חשבונות, זאת בתוך ממשק פנימי המוצע ממערכת רישום ההכנסות, מסוף האשראי או לחילופין הקופה בבית העסק שלכם. נתונים אלו הינם למעשה חלק בלתי מבוטל מספרי העסק אשר מהווים את צד החובה של ספר הקופה. מנגד, מתבצע רישום לטובת כרטיסי האשראי השונים בזמן קבלת פירוט האשראי מחברת האשראי בה אתם רשומים, בדרך כלל רישום זה יבוצע באופן ידני. תהליך הזיכוי נבדק בהתאם לרישום הקופה לאחר מכן. במהלך ביצוע של התאמות כרטיסי האשראי, חשוב לציין כי אמור להתבצע תיאום של היתרה אך ניכר כי מדובר במעשה בלתי ניתן לעשייה כאשר מדובר בעסקאות רבות הכוללות בנוסף גם ביטולים, זיכויים וכן הלאה וכן הלאה.

חסרונות בהתאמה ידנית

ידוע כי רישום ידני הינו רישום מסורבל ופחות מקצועי, נוסף על כך גם הודעות חברת האשראי מגיעות באופן ובמבנה מפוזר, דבר המוסיף על הקושי באופן ישיר. בימים אלו, מרבית מנהלי החשבונות מתלוננים כי מגוון דפי המידע המגיעים מטעם חברות האשראי השונות, משתנים מפעם לפעם מתוכנם ועל כן עליהם ללמוד את צורתם מאפס כל פעם מחדש, שכן גם רישומי הודעות של בנקים, תקנות מע"מ כדומה. כל זה ללא כל ציון של עסקאות מבוטלות זיכויים ועוד. בהתאמות אשראי ניכר כי קיימת השקעה רחבה של משאבי כוח אדם ולפיכך לבצע תהליך זה באופן ידני הינה טעות מוחלטת אשר עשויה לעלות לכם הן בזמן והן בכסף לאחר מכן.

מערכת להתאמת כרטיסי אשראי

מערכת להתאמת כרטיסי אשראי הינה למעשה הפתרון היעיל, המקצועי והנכון ביותר למערכות כספים, על מנת לבצע מעקב אחר עסקאות שונות אשר מתבצעות בעזרת כרטיסי האשראי השונים בתוך העסק תוך חיסכון משמעותי במשאבים, בסיסי נתונים ופקודות כאלו ואחרות באמצעות הממשקים הפיננסיים השונים.
מערכת להתאמת כרטיסי אשראי מבצעת בצורה זריזה, יעילה ומקצועית את אותם עסקאות אשר הופקדו במגוון חברות כרטיסי האשראי שעל כן לא זוכו כלל או לחילופין זוכו שלא בהתאם להסכם עמן. מערכת להתאמת כרטיסי אשראי מתקדמת, הינה מערכת אשר תספק עבורכם מענקה מלא בכל הנוגע לבדיקה של שלל התאמות עד לרמת עסקה בודדת, וכן גם מאפשרת בקרת על העמלות אשר נגבות מאיתנו מטעם חברות האשראי. חשוב להקפיד שטרם תבחרו במערכת להתאמת כרטיסי אשראי לעסק שלכם, שימו לב כי מדובר במערכת אשר מאפשרת התאמות לכלל כרטיסי האשראי המוצעים בכלל חברות האשראי, ללא כל תלות בחברת האשראי איתה תסלקו.

בחרו במערכת להתאמת כרטיסי אשראי שתיתן לכם את המענה המלא

על מנת להתייעל ולבצע התאמה של כרטיסי אשראי בצורה המקצועית והנכונה ביותר, ניכר כי עלינו לפנות למערכת אשר מעניקה עבורנו מענה מלא לדרישות והבקשות שלנו. מערכת ממוחשבת, יחד עם שימור היסטוריה וממשקים, יכולות לביצוע התאמות כרטיסי אשראי אוטומטיות עד לכדי תשלום בודד בליווי הצגת פערים וכן הלאה וכן הלאה. נוסף על האמור חשוב כי תהיינה יכולת קליטה של קבצי ביטולים וכדומה אשר פועלת בצורה אוטומטית ללא כל צורך בהזנה ידנית יחד עם דרכים שונות ומגוונות לאיתור עסקאות זדוניות או לחילופין הזמנות שהוכחשו בצורה זריזה ויעילה ורצוי שזה גם יבוצע ברמה האוטומטית על מנת לחסוך זמן יקר אשר ינותב לדברים אפקטיביים יותר הקשורים בקידום בית העסק שלכם. חשוב לציין כי מומלץ לפנות למערכת להתאמת כרטיסי אשראי אשר מעניקה אפשרות לעקוב אחרי סך העמלות השונות אשר משולמות לחברות כרטיסי האשראי השונות ובהתאם למועד הזיכוי.

לסיכום, מדובר במערכת אשר מקנה את הפתרון היעיל והאפקטיבי ביותר עבור מערכות הכספים וביצוע של בקרה ומעצב אחרי סך העסקאות אשר בוצעו באשראי, תוך חיסכון משמעותי במשאבים יקרים ועל כן בהגדלה בהכנסות בית העסק.

תוכן עניינים

שתפו את הכתבה
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
יניב עוז
יניב עוז

מאמר זה נכתב על ידי עוז יניב, רו"ח עם ניסיון של שנים בעולם האשראי והבנה עמוקה על תהליך האשראי בישראל.

ממליצים על מערכת התאמות אשראי